Balogh Károly

1958 óta élek Bostonban, magyar feleségem és három felnőtt gyermekem van. Patológus voltam egyetemi kórházban, beosztott és vezető állásban. Jelenleg felállásban dolgozom.

Az 1980-90-es években több ciklusban voltam vezetőségi tag, kétszer az Egyesület elnöke is. Ebben az időben Egyesületünk tagjainak összefogásával több sikeres segélyakcióban vettem részt/szerveztem. Nagyobb összeggel segítettük a tiszai és kárpátaljai árvízkárosultakat, az erdélyieket kétszer, több beteg gyerek kezelését Európában, új orvosi könyvek beszerzését ( $1,5 mio) és Magyarországra küldését stb. Megszerveztem 10 magyar gyerek ingyenes szívműtétét Bostonban stb.


Az Egyesület vezetőségi tagjaként, de magánemberként is mindenkor a magyarság egyetemes érdekeit tartottam és tartom szem előtt. Közösségünk harmónikus együttműködésének érdekében ügyeltem arra, hogy a bostoni magyarságot ne osszák meg politikai vagy más nézetkülönbségek Abban a szellemben cselekedtem, hogy az Egyesületet magáénak érezhesse minden magyar és mindenki, aki kultúránk iránt érdeklődik. Fontosnak tartom, hogy Egyesületünk tevékenységének folytonosságát fenntartsuk és ebben akarom segíteni a vezetőség munkáját. Összefogásban az erő.


Since 1958, I have lived with my family in Boston. In the 1980s–90s, I was an elected Board Member of the Hungarian Society of Massachusetts (HSM), twice as its President. As a Board Member, but also otherwise, I held the interests of Hungarians in mind. To preserve harmonious cooperation in our community, I kept in mind that political or other differences should not divide Hungarians in Boston. The aim of my actions was that every Hungarian – and anybody interested in our culture – should feel welcome in our Society. Its success, in my opinion, is partly due to our cooperation/support of the Hungarian Weekend School (“Boskola”), our Scouting troop (#2) and Science Club, not to forget our dinners/balls with ethnic food and music. We also sponsor various cultural events like concerts by visiting artists and, of course, we annually commemorate our national holidays.